28.06.23: ΚΕ.ΔΙ.ΜΑ. Ιονίου Πανεπιστημίου – “Οι κρυμμένες προκλήσεις της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης: Υποστήριξη φοιτητών, ψηφιακές τεχνολογίες και κοινότητες μάθησης”

Το Κέντρο Υποστήριξης Διδασκαλίας & Μάθησης (ΚΕ.ΔΙ.ΜΑ.) του Ιονίου Πανεπιστημίου σας προσκαλεί στο διαδικτυακό σεμινάριο με θέμα «Οι κρυμμένες προκλήσεις της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης: Υποστήριξη φοιτητών, ψηφιακές τεχνολογίες και κοινότητες μάθησης», το οποίο θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 28 Ιουνίου 2023 και ώρα 17:30.

Το διαδικτυακό σεμινάριο απευθύνεται κατά κύριο λόγο στα μέλη του διδακτικού προσωπικού τόσο του Ιονίου Πανεπιστημίου όσο και των λοιπών Πανεπιστημιακών Ιδρυμάτων, καθώς και στους φοιτητές, τις φοιτήτριες και το ευρύτερο κοινό.

Εισηγήσεις
  • «Η υποστήριξη των φοιτητών σε εξ αποστάσεως Προγράμματα Σπουδών»
    Γκέλη Μανούσου (Επίκουρη Καθηγήτρια, Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο)
  • «Ψηφιακές τεχνολογίες και εννοιολογήσεις της μάθησης: Μια ανθρωπολογική ματιά στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση»
    Άννα Αποστολίδου (Επίκουρη Καθηγήτρια (υπό διορισμό), Τμήμα Ιστορίας, Ιόνιο Πανεπιστήμιο)
  • «Καλλιεργώντας κοινότητες μάθησης εξ αποστάσεως»
    Μαρία Νιάρη (Καθηγήτρια-Σύμβουλος (ΣΕΠ), Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο)
Παρακολούθηση

Για να εισέλθετε στη διαδικτυακή ημερίδα, χρησιμοποιήστε τον σύνδεσμο:

Passcode: 595473

Η διαδικτυακή ημερίδα θα καταγραφεί και το ψηφιακό υλικό ενδέχεται να προβληθεί στην ιστοσελίδα του Ιονίου Πανεπιστημίου και του ΚΕΔΙΜΑ και να να δημοσιοποιηθεί στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης που διαθέτουν.