01.04.2024 ΚΕ.ΔΙ.ΜΑ. Πανεπιστημίου Θεσσαλίας – “Σχεδιασμός Μαθήματος: Διασύνδεση Προγράμματος Σπουδών, Μαθησιακών Αποτελεσμάτων & Αξιολόγησης”

Το Κέντρο Υποστήριξης Διδασκαλίας και Μάθησης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας διοργανώνει, στο πλαίσιο του Βασικού Κύκλου Μάθησης, την Ενότητα με τίτλο “Σχεδιασμός Μαθήματος: Διασύνδεση Προγράμματος Σπουδών, Μαθησιακών Αποτελεσμάτων & Αξιολόγησης“.

Η δράση θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 01.04.2024 στις 18:00-20:00 με εισηγητή τον κ. Διγγελίδη Νικόλαο, Καθηγητή του Τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού.

Γενικότερα ο κύκλος μάθησης, διάρκειας επτά (7) εβδομάδων, αποτελείται από τις παρακάτω επτά αυτοτελείς ενοτήτες:

• Η Παιδαγωγική Σχέση – Πρακτικές Αποτελεσματικής Διδασκαλίας
  • Ανθρωπιστική Προσέγγιση της Μάθησης – Συμβουλευτική στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση
  • Σχεδιασμός Μαθήματος: Διασύνδεση Προγράμματος Σπουδών, Μαθησιακών Αποτελεσμάτων & Αξιολόγησης
  • Διδασκαλία και Μάθηση με τη Χρήση Ψηφιακής Τεχνολογίας/ Αρχές Σχεδίασης Ψηφιακού Μαθησιακού Υλικού
  • Κίνητρα Μάθησης στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση
  • Η Πρόσβαση Φοιτητών και Φοιτητριών με Αναπηρίες και/ή Ειδικές Εκπαιδευτικές Ανάγκες στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση
  • Έχω μια απάντηση, έχει κανείς καμια ερώτηση; Η σημασία των ερωτήσεων στην πανεπιστημιακή διδασκαλία.

Οι ενδιαφερόμενοι, καλούνται να συμπληρώσουν τη φόρμα υποβολής συμμετοχής: https://ctl.uth.gr/apply